82X, 83X, 84M, 85M, 89C, 89D, 286M 重組
[複製鏈接]
|
本帖最後由 Pun 於 2017-8-3 13:54 編輯
現時 286M, 83X 服務範圍細,286M, 85M, 82X, 84M 重疊,而 89D 需繞經亞公角、黃泥頭一帶,89C 客量偏低,因此建議重組
85M 泥涌 <> 黃大仙(循環線)
$7.8
泥涌
帝琴灣
烏溪沙站
跟 682 至 耀謙樓
大老山隧道
碧海樓
紅咢樓
四美街
原線至 鑽石山站
$6.4
大老山隧道
耀安邨
跟 682 至 烏溪沙站
帝琴灣
泥涌
繁時 10 mins 一班
非繁 15 mins 一班
用車不變
89D
全日飛走亞公角街、黃泥頭、彩虹
減一部車(給新 84M)
89C
全日飛走濱景、第一城、彩虹
取消早繁特快班次
繁時定點班次 10 mins 一班
非繁定點班次 20 mins 一班
減兩部車
286M 頌安 <> 黃大仙
$7.2
頌安
錦鞍苑
欣安邨
保泰街
原線至錦泰苑
富安花園巴士總站
亞公角
原線至大老山隧道
$6.4
碧海樓
紅咢樓
鑽石山站
龍達樓
黃大仙
回程:
黃大仙
黃大仙警署
鳳德商場
鑽石山站
$6.4
大老山隧道
沙田醫院
亞公角
$4.3
富安花園巴士總站
原線至海典灣
欣安邨
聽濤雅苑
頌安
全日定點 15 mins 一班
用車不變
84M 樂富 <> 濱景花園(循環線)
$6.1
原線至置富第一城
濱景花園
翠湖花園
廣源
廣源邨
小瀝源
原線至樂富
繁時定點班次 15 mins 一班
非繁定點班次 20 mins 一班
用原來82X的車,從原來89D取一部車
82X 取消
83X 碩門邨 <> 觀塘碼頭
$7.1
跟 281B 至濱景花園後跟 680 至歷奇單車場
黃泥頭
原線至觀塘碼頭
回程:
$7.1
原線至黃泥頭
源康街
跟 680 至 濱景花園
碩門邨
繁時 10 mins 一班
非繁 20 mins 一班
用原來84M的ATSE,加多一部長單
這方案比原來用少6部車,減少重疊,減少行車時間
歡迎各位師兄討論,提出意見 |
|
|
|
|
雖然睇得出建議係想完善路線網路 , 但實際情況要實行似乎比較困難
85M 無必要拉去泥涌 , 烏溪沙可以搭 89D 轉車或者行去錦龍搭
同埋富安都係比番 85M 做比較好 , 286M 本身收少左 $0.6 之餘班次亦係 85M 較密
另外唔明 286M 點解要改雙向 , 亦唔明點解黃大仙唔係跟 85M 咁行反而係彩虹兜一個圈 ( 建議中既 85M 都係 )
如果話係補 89C 89D 個位 , 點解唔係比番 89C 89D 做彩虹 ?
雖然 82X 84M 係有重疊情況 , 但建議中的 84M 會影響到原 82X 乘客俾貴左
廣源客往新界方向亦要行埋第一城先返到廣源
83X 已有計劃拉上水泉澳 , 所以已經冇得再改去碩門
而且碩門/小瀝源路亦應該比番 89C 黎執客 , 除非用 89C 取代 286M 做晒 77 區往來東九既客
|
|
|
|
|
其實最好89c 全日飛走石門,非繁照經彩虹。286m 改兩繁服務加經彩虹同埋循環總站改去黃大仙。85m兩繁可以飛富安。石門不如拉埋74d 重組開條白石角東九線經大學站/石門。84m同82x合併 |
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|