尖東及廣東道一帶商業大廈林立,然而四順及安泰居民皆沒有任何特快路線前往上述地區,後者需繞經安達、寶達,後者更需途經土瓜灣、官涌、彌敦道
有見及此,建議開辦 26X 路線去程,由順天單向開往九龍站,並於高鐵西九龍站啟用後延長至該處,以方便市民前往該地區
有見 26 繁忙時間於四順已經爆滿,以及 白虹樓、彩虹站、采頤花園 等站於繁忙時間十分擠塞,本路線將不停上述三個分站,亦望能分流 26 於繁忙時間之壓力
26X 順天 → 九龍站
停站:
*寶達總站
*秀程樓
*秀康樓
順天總站
順安邨
利業樓
利恆樓
順利消防局
(新清水灣道、清水灣道、太子道東、太子道西天橋、太子道西、窩打老道)
*伯爵街
*聖佐治大廈
*醫療輔助總部
*愛民總站
*聖三一堂中學
*忠孝街
(公主道、漆咸道南)
香港理工大學
香港科學館
麼地道
尖東站
九龍公園徑
中港城
柯士甸道西
九龍站總站
註有*之分站只供0645由寶達開出往何文田之班次使用
收費:$7.5
*寶達往何文田 $8.5 (只適用於0645班次)
班次:0645、0730、0745
由17、26、215X抽調
以上
|
|
|
|
|
其實你expect 0645果班車會幾點到中港城呢?食唔食到何文田去廣東道堆客呢?食唔到其實唔需要去咁遠啦,里數夠收$8.50... |
|
|
|
|
Ravenclaw 發表於 2018-4-18 01:40
其實你expect 0645果班車會幾點到中港城呢?食唔食到何文田去廣東道堆客呢?食唔到其實唔需要去咁遠啦,里 ...
明顯0645嗰班係for學生客啦...
同埋我寫住寶達開往何文田,淨係去到何文田就清客,好難明咩? |
|
|
|
|
難呀...我理解係正線順天開,到消防局飛太子道東、公主道過理工,特車就寶達開,到消防局飛太子道東、公主道轉左入愛民?其實路線唔算太似,比多個編號佢好啲。
|
|
|
|
|
Sorry, my mistake...
咁我跟著都問,建議分翻開號碼,例如你叫26B,當26特班,入26盤數...
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|