41a改41x做乜?同樣有42a,242x就系都要叫42x,248m轉48m? |
|
|
|
|
本帖最後由 ATSE40 於 2018-4-23 18:55 編輯
完全無視中九龍及青衣北,兜嘅兜,cut嘅cut,山上大晒?
0分
edit: 為免偷改先cap原po
41A改稱 41X 用車 41A十架 行車路線不變 延長每日尖沙咀東往長安由0620am開出 配合41取消
42A改稱 42X用車42A十五架 延長至尖沙咀東(麼地道)
行車路線
長亨 $8.9
長康邨康順樓
青盛苑
長青
長青邨青槐樓
長青邨青桃樓
旺角鴉蘭街$5.1
旺角站
旺角豉油街
油麻地永星里
油麻地長樂街
尖沙咀德成街
金巴利道
尖沙咀中間道
尖沙咀東(麼地道)
尖沙咀東(麼地道)$8.9
尖沙咀中間道
金巴利道
油麻地寶靈街
九龍中央郵政局
油麻地碧街
旺角豉油街
旺角街市
銘基書院
帝柏海灣
奧運站
君匯港
長青邨青桃樓$4.3
美景花園
長青
青盛苑
青華苑
曉峰園
長亨
43C改回全日服務 延長到長亨 用車42A十架 用車43C七架
長亨$6.4
長康邨康順樓
青盛苑
長青
長青邨青槐樓
長青邨青桃樓
葵涌葵泰路
葵涌交滙處
美孚站$5.8
大南西街
長沙灣興華街
元州邨
深水埗九江街
深水埗北河街
深水埗楓樹街
旺角警署$5.1
西洋菜南街
旺角街市
銘基書院
浪澄灣
維港灣
維港灣$6.4
大角咀中匯街
奧運站
富貴街
櫸樹街
旺角道
太子站
深水埗楓樹街
深水埗北河街
怡靖苑
長沙灣東京街
長沙灣徑
美孚站$5.6
葵涌交滙處
葵青交滙處
葵涌葵泰路
長青邨青桃樓$4.3
美景花園
長青
青盛苑
青華苑
曉峰園
長亨
44服務不變
42延長到長宏 用車42九架 用車41兩架
長宏$8.1
長亨邨商場
長安
楓樹窩體育館
青衣邨宜業樓
綠悠雅苑
翠怡花園
長青邨青梅樓
長康邨康富樓
長康邨康盛樓
長康邨康豐樓
長康邨康祥樓
青盛苑
長青
長青邨青槐樓
長青邨青桃樓
葵涌葵泰路
葵青交滙處
葵青劇院
麗瑤
麗瑤邨榮瑤樓
下葵涌分科診所
聯接街
(原線前往順利)
順利$8.1
(原線前往)
荔景邨日景樓$5.6
下葵涌分科診所
麗瑤邨榮瑤樓
麗瑤
葵青劇院
葵青交滙處
長青邨青桃樓
美景花園
長青
青盛苑
長康邨康順樓
職安健學院
長康邨康富樓
青衣警署
綠悠雅苑
青衣邨宜業樓
楓樹窩體育館
長安
曉峰園
長亨邨停車場
長宏
新增44X 長亨來往九龍城碼頭 繁忙時間服務 上繁7-10am往九龍城碼頭 下繁6-9pm往長亨 用車由41X 42 42X43C 44 抽調
長宏$8.9
長亨邨商場
長安
楓樹窩體育館
青衣邨宜業樓
綠悠雅苑
翠怡花園
長青邨青梅樓
長康邨康富樓
長康邨康盛樓
長康邨康豐樓
長康邨康祥樓
青盛苑
長青
長青邨青槐樓
長青邨青桃樓
大角咀中匯街$6.4
奧運站
富貴街
銘基書院
新填地街
旺角道
嘉道理道
亞皆老街中電
萬基大廈
培正中學
何文田廣場
迦密村街
孝民街
愛民
聖三一堂中學
忠孝街
信用街
紅磡佛光街
石塘街
浙江街
落山道
九龍城碼頭
九龍城碼頭$8.9
貴州街
落山道
鴻福街
紅磡鶴園街
寶其利街
家維邨
信用街
何文田站
迦密中學
愛民邨
忠民街
欣圖軒
房屋署大樓
香港公開大學
中華電力
怡安閣
太平道
旺角站
旺角街市
銘基書院
帝柏海灣
奧運站
君匯港
長青邨青桃樓$4.3
美景花園
長青
青盛苑
長康邨康順樓
職安健學院
長康邨康富樓
青衣警署
綠悠雅苑
青衣邨宜業樓
楓樹窩體育館
長安
曉峰園
長亨邨停車場
長宏
248M改稱48M 由青衣站循環長宏
取消41 241X 242X
增加 41X 42X轉乘 18 45 兩程合共 $8.9
|
|
腦補當真,真要補腦
|
|
|
長亨無位放43C+42+44X 3條線
42太兜,42本來最重要就唔係青衣,仲要兜麗瑤,咁多餘,青衣應該冇人想答
248M變做循環線,長宏長亨曉峰園嘅人肯定好不滿,班次更加唔穩定,好地地做乜搞人 |
|
|
|
|
樓主可唔可以同我講42而家來往青衣同荔景山有幾多客? |
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|