書展 2021 特別路線:105R、111R、168R、178R、新線 191R 及 603R
本帖最後由 hkitalk.media 於 2021-7-12 18:39 編輯書展 2021 特別路線安排
實施日期:16、17/7 (星期五及六)
博覽道會展二期開出
1) 路線 105R (往美孚,經紅隧口、油麻地、旺角、深水埗) 及 111R (往觀塘裕民坊,經紅隧口、土瓜灣、九龍城、新蒲崗、彩虹、九龍灣)
2200 - 0030 服務,每 10 - 15 分鐘一班,收費 $17.9
會議道海港中心外開出
2) 路線 168R (往元朗西,經大欖隧道轉車站)
開出時間:2230、2300、2330,收費 $38.3
3) 路線 178R (往上水彩蒲苑彩顏閣,經粉嶺南)
2255 - 2345 服務,每 20 - 30 分鐘一班,收費 $43.3
4) 新路線 603R (往安泰西,經觀塘泳池、油塘、碧雲道及秀茂坪)
2215 - 0015 服務,每 30 分鐘一班,收費 $22.1
菲林明道會展廣場辦公大樓外開出
4) 新路線 191R (往日出康城首都,經景林邨景榕樓、坑口、尚德、將軍澳、調景嶺)
2215 - 0030 服務,每 15 分鐘一班,收費 $26.8
Ref: https://www.info.gov.hk/gia/general/202107/12/P2021071200585.htm
下圖由 hkitalk.media 小編加上
603R 行紅隧定東隧, 好似行紅隧早D離開香港島仲好.
係坑口直入喎(重點錯) ate214 發表於 2021-7-12 18:31
係坑口直入喎(重點錯)
佢係先停景林邨景榕樓再入坑口
請問有咩問題?邊度錯重點?
CRH5 發表於 2021-7-12 18:35
佢係先停景林邨景榕樓再入坑口
請問有咩問題?邊度錯重點?
淨係focus係呢個位咪錯左重點(笑)
而且已經好直啦,除非坑口想轉車站都飛,第一個站就厚德商場/南豐廣場姐() 本帖最後由 CRH5 於 2021-7-12 18:48 編輯
ate214 發表於 2021-7-12 18:39
淨係focus係呢個位咪錯左重點(笑)
而且已經好直啦,除非坑口想轉車站都飛,第一個站就厚德商場/南豐廣 ...
咁你想點?唔通就因為依個站寫 191R 經寶琳?
係度雞蛋裏挑骨頭 :@
返屋企做暑期作業啦
九巴,你幾時先開條907R比我哋大埔區嘅市民?!
點解無 P960R 抬磚專線? 安達臣終於有條灣仔區過海線,不如全日把啦 191R 同 603R 上年已經準備咗開,不過上年書展取消咗無開到