gordon 發表於 2009-2-12 00:23

大家睇下張相, 睇下有乜問題

留意價錢, 究竟買一包最平, 五包最平, 定三十包最平

BL69 發表於 2009-2-12 00:29

一包: $3.5
五包: $18/5=$3.6
三十包: $106.5/30=$3.55

*上星期Jusco做2.8:lol
(話就話$28/10包, 不過入機果陣出返$2.8一包;P)

32 發表於 2009-2-12 01:47

百佳/惠康的汽水/即食麵都有同樣問題,唔知係唔係想考考大家數學:D

fuwing 發表於 2009-2-12 02:37

原帖由 32 於 2009-2-12 01:47 發表 http://www.hkitalk.net/HKiTalk2/images/common/back.gif
百佳/惠康的汽水/即食麵都有同樣問題,唔知係唔係想考考大家數學:D
惠康白豬仔午餐肉完全係一條好題目
1 pack 3 罐賣$43.5
1 罐原價賣$14.5 現特價$11.9

chickenbus 發表於 2009-2-12 12:52

唔知夠唔夠呢個例子經典…

石頭 發表於 2009-2-12 13:18

原帖由 chickenbus 於 2009-2-12 12:52 發表 http://www.hkitalk.net/HKiTalk2/images/common/back.gif
唔知夠唔夠呢個例子經典…
變相每人只限買兩包!:lol

百佳常見:御前之麵散買$12/5包,5包裝$13.9~

5包裝仲要無牛肉,Xo海鮮果D味,你買邊樣?:lol
頁: [1]
查看完整版本: 大家睇下張相, 睇下有乜問題