本帖最後由 KW2523 於 2020-2-13 09:54 編輯
建議背景
N281沙田段車站不少,但走線尚算直接,惟繞經顯徑使走線顯得迂迴,缺乏吸引力。因此,建議N73延長至顯徑取代N281,同時後者延長至泥涌,南行改經人流較高的旺角,為白石半島及十四鄉提供通宵服務和為N281沿線提速。
新服務詳情
因應錦英苑成為中途站,N281改用86K站位。
N73 落馬洲 <-> 顯徑
往落馬洲
1. 顯徑總站
2. 顯慶樓
3. 顯沛樓
4. 隆亨邨
5. 新翠邨
6. 海福花園
7. 美林邨美楓樓
8. 銅鑼灣村
9. 希爾頓中心
10. 沙田市中心總站
(返回原線至落馬洲)
往顯徑
(依原線至沙田市中心)
35. 帝都酒店
36. 銅鑼灣村
37. 大圍道
38. 大圍街市
39. 新翠邨
40. 隆亨邨
41. 下徑口村
42. 顯徑總站
收費
全程 : $ 21.5
沙田市中心往落馬洲 : $ 19.9
顯徑往返禾輋邨 (落車拍卡) : $ 9.8
現有分段收費及班次不變,並增設和N271及N281的轉乘優惠,總車費為$ 11.4,補償顯徑往返油尖旺的通宵服務。
用車
因應行車時間增加而加派1輛巴士。
N281 烏溪沙 (泥涌) <-> 紅磡站
往烏溪沙 (泥涌)
(依原線至世界花園)
24. 新翠邨
(返回原線至錦英苑總站)
45. 利安邨
46. 烏溪沙站總站
47. 耀沙路
48. 烏溪沙路
(馬鞍山繞道)
49. 樟木頭帝琴灣
50. 烏溪沙 (泥涌) 總站
往紅磡站
1. 烏溪沙 (泥涌) 總站
2. 樟木頭帝琴灣
(馬鞍山繞道)
3. 耀沙路
4. 烏溪沙路
5. 烏溪沙站總站
6. 利安邨
(返回原線至秦石邨)
26. 新翠邨
(返回原線至九龍醫院)
33. 太平道
34. 旺角站
35. 旺角鼓油街
(返回原線至紅磡站)
其餘服務詳情不變。
Thanks for reading!
|
|
|
|
|
隆亨至顯徑落車人數不少,而且深晚會有人在顯徑等車出沙田,馬鞍山,至少我會,亦見到其他人會 |
|
|
|
|
本帖最後由 KW2523 於 2020-2-13 14:12 編輯
前兩年搭過一排N241轉1點幾至2點開嘅N281都係五六個上落,反而大圍站又唔少人上車出馬鞍山
如果後來係多咗一批人出入九龍嘅,2點前拆幾班N81出隧道跟80行甚至出顯徑上其他未有車cover嘅位已經解決
|
|
|
|
|
顯徑居民正常會揀油尖旺線多過沙市大埔北區線
所以一換一難度好高 |
|
|
|
|
本帖最後由 KW2523 於 2020-2-13 14:13 編輯
呢層我都知,不過旺角係綠小63S重疊下,N281價值未必有咁大,佔嘅客量亦較為一般
如果要拆返條全晚油尖旺線,似乎顯徑以外路段會重複N281問題,一係除咗N73外開#2條N81
|
|
|
|
|
唔知樓主有没有想過通宵車只有九龍開出頭1-2個鐘有客?而小巴805S,61S,65S 都同N281重疊
我覺得最理想係N287加多1-2班,
N281的話,你當佢係大圍<>油尖旺+ 大圍<>馬鞍山線 就算
利申,搭過差唔多10次N281,馬鞍山往返顯徑, 油尖旺往返顯徑都有
亦都有搭過63S,有時都做唔曬堆客...
|
|
錯字連篇
|
|
|
樓主令小弟想起河東無法接駁大埔北區這個問題
反建議如下:
N73跟樓主建議,但繞入大圍PTI
(搏BAN mode啟動)
N281跟87D至基榮後沿荔枝角道至大南西街後
入長沙灣道上饒宗頤入青沙直入大圍PTI後接河東沿線
|
|
|
|
|
本帖最後由 S3bl430 於 2020-2-13 18:20 編輯
關於河東無法接駁大埔北區這個問題,有一個簡單粗暴的解決方法...N281繞經沙田市中心
當然,要配合N287加班(至少開到2點至3點,20分鐘一班)才能成事,如果唔係比人反枱都似
|
|
錯字連篇
|
|
|
本帖最後由 KW2523 於 2020-2-13 22:16 編輯
利安至新翠嗰段,就算有65S/805S我搭嗰排都可以有六十零人 (~窗口位滿) 上獅隧,而顯田如上所述上落五六個
咁講真我唔認為幾十人陪幾個人咁兜係好...
|
|
|
|
|
顯徑係既得利益者, 冇可能飛走
十四鄉嗰邊都係拉N287入去就算
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|