建議開辦由調景嶺(經 : 將軍澳南)開往觀塘之巴士線及N98
[複製鏈接]
|
本帖最後由 LN92830 於 2020-10-9 19:11 編輯
原因 : 九巴新開辦「康城專線」98頗受康城居民歡迎, 但將軍澳南及調景嶺一直未有直達觀塘之巴士線, 故此本文建議九巴開辦「將南及調景嶺專線」97 [調景嶺站至牛頭角站 (循環線)]及通宵版, 方便將軍澳南及調景嶺居民於將軍澳隧道轉車站或觀塘道轉車站轉乘其他巴士線前往香港島, 西九龍, 新界西北, 青衣, 沙田及馬鞍山等地.
97 [調景嶺站至牛頭角站(循環線)]
- 調景嶺站巴士總站
- 彩明苑彩貴閣
- 將軍澳中心
- 天晉III
- 播道書院
- 將軍澳隧道轉車站 (九龍方向)
- 創紀之城
- 牛頭角站 (循環點)
- 觀塘市中心
- 觀塘游泳池
- 觀塘警署
- 將軍澳隧道轉車站 (將軍澳方向)
- 怡明邨
- 播道書院
- 藍塘傲
- 調景嶺站巴士總站
調景嶺站 開
星期一至星期六
0700-0000+1 (每10-15分鐘一班)
星期日及公眾假期
0700-0000+1 (每15分鐘一班)
全程 : $5.1
N97 [調景嶺站至牛頭角站(循環線)]- 調景嶺站巴士總站
- 彩明苑彩貴閣
- 將軍澳中心
- 天晉III
- 播道書院
- 富康花園
- 唐明街公園
- 將軍澳隧道轉車站 (九龍方向)
- 創紀之城
- 牛頭角站 (循環點)
- 觀塘市中心
- 觀塘游泳池
- 觀塘警署
- 將軍澳隧道轉車站 (將軍澳方向)
- 唐明苑
- 尚德邨尚智樓
- 將軍澳運動場
- 怡明邨
- 播道書院
- 藍塘傲
- 調景嶺站巴士總站
調景嶺站 開
每日
0040-0140 (每30分鐘一班)
0140-0400 (每20分鐘一班)
0400-0600 (每30分鐘一班)
全程 : $6.5
另外, 本文建議新巴796S永久取消, 相關班次會併入九巴新開辦的N97.
建議用車 :
Alexander Dennis Enviro 500 11.3m (E6M)
Alexander Dennis Enviro 500 12.8m (E6X)
Volvo B8L 12m (V6B)
Volvo B8L 12.8m (V6X)
另外, 本文建議開辦康城及坑口通宵專線N98[康城站至牛頭角站(循環線)].
N98[康城站至牛頭角站(循環線)]
- 康城站巴士總站
- 峻瀅
- 日出康城領都
- 日出康城首都
- 百勝角
- 清水灣半島
- 煜明苑
- 明德邨
- 重華路
- 坑口站巴士總站
- 厚德邨
- 將軍澳隧道轉車站 (九龍方向)
- 創紀之城
- 牛頭角站 (循環點)
- 觀塘市中心
- 觀塘游泳池
- 觀塘警署
- 將軍澳隧道轉車站 (將軍澳方向)
- 景林邨景榕樓
- 厚德邨
- 重華路
- 坑口站巴士總站
- 富寧花園
- 坑口(北)(將軍澳醫院)
- 煜明苑
- 蓬萊路
- 百勝角
- 峻瀅
- Mega Plus數據中心
- 日出康城領都
- 日出康城首都
- 康城站巴士總站
全程 : $8.9
將軍澳隧道轉車站 (將軍澳方向)->康城站 : $6.5
歡迎討論
|
|
|
|
|
果處似係比學生私家車上落多D,如果巴士加中途站尚可,做總站似乎難D
|
|
非【求同存異.和而不同】者一律唔覆
|
|
|
本帖最後由 LN92830 於 2020-10-3 19:24 編輯
想796S全日?
你嘅諗法同新巴獨大將南無太大分別
|
|
|
|
|
|
https://www.instagram.com/_yying.__/
|
|
|
既然堅持係新巴地頭, 倒不如比九巴採吖, 笨!!!!
|
評分
-
查看全部評分
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|