喺B2發現到九巴研究將900分拆,主要受惠於源禾路沿途以及火炭居民,因此建議分拆為900A同900B服務火炭唔同嘅屋苑同源禾路居民。除咗全程收費$16.8 以及不設由源禾路前往港島嘅分段收費之外,其餘收費均維持不變。
過海隧巴900A線火炭穗禾苑/駿洋邨↔灣仔(會展) - 火炭村
- 禾輋邨
- 瀝源邨
- 青沙公路轉車站
- 西區海底隧道
- 港澳碼頭
- 中環街市
- 遮打道
- 金鐘站
- 入境事務大樓
- 香港會議展覽中心
- 香港會議展覽中心
- 菲林明道
- 盧押道
- 太古廣場
- 中銀大廈
- 利源東街
- 永吉街
- 文華里
- 皇后街
- 西區海底隧道
- 青沙公路轉車站
- 瀝源邨
- 禾輋邨
- 火炭村
- 松頭下路
- 豐利工業中心
- 穗禾苑巴士總站
往灣仔(穗禾苑開) 07:10, 07:30, 07:50
特別班次往灣仔(駿洋邨開) 07:15, 07:35
往穗禾苑 18:10, 18:25, 18:40
全程收費: $16.8
過海隧巴900B線火炭駿景園↔灣仔(會展)
- 駿景園巴士總站
- 銀禧花園
- 火炭站
- 禾輋邨
- 瀝源邨
- 青沙公路轉車站
- 西區海底隧道
- 港澳碼頭
- 中環街市
- 遮打道
- 金鐘站
- 入境事務大樓
- 香港會議展覽中心
- 香港會議展覽中心
- 菲林明道
- 盧押道
- 太古廣場
- 中銀大廈
- 利源東街
- 永吉街
- 文華里
- 皇后街
- 西區海底隧道
- 青沙公路轉車站
- 瀝源邨
- 禾輋邨
- 火炭站
- 銀禧花園
- 落路下村 只供落客
- 駿景園巴士總站
往灣仔 07:00, 07:20, 07:40
往駿景園 18:00, 18:15, 18:30
全程收費: $16.8
|