建議新巴開辦 N798 大學站-康城站 | 經大圍 九龍灣 觀塘 寶林
[複製鏈接]
|
本帖最後由 214P_world 於 2022-10-5 00:49 編輯
為方便通宵乘客,建議新巴開辦N798線,來往康城站及大學站,中途途經源禾路、沙田市中心、大圍、獅子山隧道收費廣場、黃大仙、鑽石山、九龍灣、觀塘、將軍澳隧道巴士轉乘站、寶林、坑口、百勝角等多區,預期可方便沙田區(城門河以西)一帶往返東九龍、秀茂坪及將軍澳的乘客,亦能方便中文大學宿舍來往大圍一帶,並以45-60分鐘一班於凌晨時份提供服務連接將軍澳隧道巴士轉乘站至寶林及坑口一帶。
[N798] 大學站 > 康城站 | 經大圍 九龍灣 觀塘 寶林
- 大學站
- 禾輋邨
- 瀝源邨
- 沙田大會堂
- 帝都酒店
- 銅鑼灣村
- 美林邨
- 大圍街市
- 新翠邨
- 世界花園
- 獅子山隧道收費廣場
- 天馬苑
- 沙田坳道
- 鑽石山站
- 牛池灣村
- 啟業邨
- 九龍灣站
- 牛頭角站
- 觀塘市中心
- 觀塘游泳池
- 觀塘警署
- 將軍澳隧道巴士轉乘站
- 茵怡花園
- 寶儉樓
- 欣景路
- 景林邨
- 厚德邨
- 重華路
- 煜明苑
- 蓬萊路
- 百勝角
- 康城站
[N798] 康城站 > 大學站 | 經 寶林 觀塘 九龍灣 大圍
- 康城站
- 百勝角
- 清水灣半島
- 新寶城
- 南豐廣場
- 厚德邨
- 景林邨
- 欣明苑
- 梁潔華小學
- 茵怡花園
- 寶康公園
- 將軍澳隧道巴士轉乘站
- 駿業里
- 創紀之城
- 九龍灣站
- 鑽石山站
- 沙田坳道
- 天馬苑
- 獅子山隧道收費廣場
- 世界花園
- 新翠邨
- 海福花園
- 美桃樓
- 銅鑼灣村
- 希爾頓中心
- 沙田市中心
- 瀝源邨
- 禾輋邨
- 大學站
收費:$17.4 | 牛池灣村起(往康城站) $10.8 | 茵怡花園起(往康城站) $6.3
班次:大學站開 00:50, 01:35, 02:20 | 康城站開 00:00, 01:00, 02:00
轉乘優惠:N798 <--> N796, N29, NA29 免費/補市區段之差價
|
|
獨學而無友,則孤陋而寡聞
|
|
|
建議往大學站方向加停彩虹邨丹鳳樓,以對應往康城站方向停靠的牛池灣村
|
|
西貢區居民
|
|
|
中大有宿, 半夜也會有需求往大圍醫肚(買外賣)
若延至白石角, 或會牽涉將埔專營權
|
|
獨學而無友,則孤陋而寡聞
|
|
|
本帖最後由 ky927 於 2022-10-5 17:50 編輯
agree
同埋行源禾路同501S撞哂,我情願係N42式嘅走線由馬鞍山碌出觀塘+將軍澳
而且沙田段已經好長,建議係對岩時間係將轉同N796無縫轉車,而N798就簡單幾個站算。
|
|
|
|
|
本帖最後由 ky927 於 2022-10-5 17:56 編輯
你一晚先3班車,要醫肚就唔會博你嘅班次,幾個同學仔uber都搞掂。
搭你頭班出大圍,又未必駁到你尾班返大學。一年總有幾個月hall無人。仲要收得$17.x,唔到大學都可以收$20啦。 算啦,放棄大學罷啦
|
|
|
|
|
72尾班都頗夜既,而且價錢平好多
同埋有紅van經四條柱
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|