建議撤回5X/7合併計劃, 改為5X/91合併
[複製鏈接]
|
本帖最後由 KW2523 於 2023-2-27 19:18 編輯
RPP中出現5X/7合併計劃, 便香港仔內街單向失去直達西營盤/上環的巴士服務, 須步行至香港仔海濱公園乘搭91或經華富的4
因此為減少乘客影響及加強90B/91之間分工
建議7不變, 只因應4服務時間延長而不再在清晨時段繞經華富, 5X則改和91合併
91原海怡半島特別班次保留, 90B加派2輛用車
91X 鴨脷洲邨 <-> 銅鑼灣 (威非路道)
往銅鑼灣 (威非路道)
1. 鴨脷洲邨
2. 利枝道
3. 鴨脷洲徑
4. 利東邨東興樓
5. 利東街市
6. 漁安苑
(鴨脷洲大橋)
7. 逸港居
8. 香港仔海濱公園
9. 香港仔魚類批發市場
10. 田灣街
11. 華富道
12. 余振強紀念第二中學
13. 薄扶林村
14. 瑪麗醫院
(士美菲路)
15. 堅尼地城站 (分段收費起點)
16. 爹核士街
17. 卑路乍灣公園
18. 西祥街
(干諾道西天橋, 林士街天橋)
19. 國際金融中心二期
20. 郵政總局
21. 大會堂 (雙向分段收費終點)
(夏慤道天橋)
22. 香港演藝學院
23. 入境事務大樓
24. 銅鑼灣避風塘
25. 告士打道維園
26. 維多利亞公園
27. 興發街
28. 銅鑼灣 (威非路道)
往鴨脷洲邨
1. 銅鑼灣 (威非路道)
2. 永興街
3. 皇仁書院
4. 中華游樂會
5. 香港中央圖書館
6. 怡和街
7. 堅拿道東
8. 天樂里
9. 廣生行大廈
10. 菲林明道
11. 盧押道
(夏慤道天橋)
12. 皇后像廣場 (分段收費起點)
13. 砵典乍街
(林士街天橋, 干諾道西天橋)
14. 西祥街
15. 山市街
16. 北街 (雙向分段收費終點)
(士美菲路)
17. 瑪麗醫院 (分段收費起點)
18. 薄扶林水塘道
19. 薄扶林村
20. 余振強紀念第二中學
21. 華富道
22. 田灣街 (分段收費起點)
23. 聖伯多祿堂
24. 漁暉道
25. 業漁大廈
(鴨脷洲大橋)
26. 香港真光書院
27. 利東邨東興樓
28. 利東街市
29. 鴨脷洲徑
30. 利枝道
31. 鴨脷洲邨
收費
全程 : $ 9.5
鴨脷洲邨往大會堂或之前 : $ 7.0
堅尼地城站往銅鑼灣 (威非路道) : $ 6.2
皇后像廣場往鴨脷洲邨 : $ 7.0
銅鑼灣 (威非路道)往北街或之前 : $ 6.2
瑪麗醫院往鴨脷洲邨 : $ 5.0
田灣街往鴨脷洲邨 : $ 3.8
服務時間及班次
星期一至五
往銅鑼灣 (威非路道)
05:45 - 07:15 30
07:15 - 08:45 15
08:45 - 16:05 20
16:05 - 23:45 30
往鴨脷洲邨
06:00 - 13:30 30
13:30 - 17:50 20
17:50 - 19:20 15
19:20 - 22:20 20
22:20 - 00:20 30
週末及假日
銅鑼灣 (威非路道)
05:45 - 09:15 30
09:15 - 18:45 20
18:45 - 23:45 30
往鴨脷洲邨
06:00 - 11:30 30
11:30 - 23:20 20
23:20 - 00:20 30
每程80分鐘連休息, 用車8輛
歡迎討論 |
|
|
|
|
真係為左嗰句香港仔內街冇直達西營盤同上環車就咁樣換91合併? 同埋只停瑪麗轉車站,港大(站)轉車站兩站(或一些必停站)再去先叫直達卦。。。。? |
|
|
|
|
本帖最後由 KW2523 於 2023-2-25 21:22 編輯
90B/91本身都有部份重疊 西邨/大街去上環有90B揀 (去程冇咁就腳, 回程一樣行法)
東邨先會得單飛91, 但係佢地保鐵太方便, 去西環都可能一早流失咗去地底
相比同7合併 個人認為91影響會細啲嘅
|
|
|
|
|
本帖最後由 KW2523 於 2023-2-26 15:55 編輯
90B做到香港仔田灣單邊特快去上環
而且西邨直出都出到一堆客
同91合併可行性低
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|