本帖最後由 peterkwan 於 2019-11-11 19:56 編輯
934A 今次只上荃威清客, 不入灣景.
P.S. at least 我坐原本開 5:30pm 果班 934A, 可能有人仲未知 934 唔開無上, 有好多上咗 934A 既唔少都係青山公路果幾個站落咗車.
|
|
|
|
|
九巴全日紅隧線停哂咁滯 但又無停118 171咁奇怪 |
|
|
|
|
搭260X返屯門 已改不入彌敦道 轉52X 又話只到三聖邨 |
|
|
|
|
柴灣道平路段亦有戰場嘛。
基本上全部小西灣巴士線都係788化。
606系今日攞哂彩基本上開足全日606X無異(係爭觀塘道勁塞影響實際特快效果)。
估唔到西灣河既仗真係咁襟打......
|
|
|
|
|
本帖最後由 paul2357paul 於 2019-11-11 21:33 編輯
52X縮到連置樂都唔去唔出奇,除非例如跟962B總站,擺怡峰園之類。
其實61M都唔經安友置樂,豐景園直接來往三聖。
|
|
|
|
|
bb606606 發表於 2019-11-11 20:37
九巴全日紅隧線停哂咁滯 但又無停118 171咁奇怪
118同上星期一樣~ 行到紅隧行紅隧, 紅隧唔得就西隧直飛南昌~ 城巴又接近放棄柴小, 九巴肯開都不知幾好生意 |
|
|
|
|
本帖最後由 qunow 於 2019-11-11 22:26 編輯
新巴8號原本改直飛去杏花邨,而家停埋係因為…?
780唔改做780P…?
柴斜而家條81變咗鰂魚涌特快,但小西灣就冇咗82/82X,85都飛埋鰂魚涌,變咗冇線過去
|
|
|
|
|
快都冇用, 謠傳下繁周圍大塞車, 東隧過九龍唔例外, 但明明同平時行車時間差唔多.
17:50電照街後全車客量一雙手都數得晒, 我搭唔到, 走左出碼頭坐船過觀塘, 最終230幾人過海, 過到觀塘碼頭行番入鯉魚門道/觀塘道, 西行順到不得了, 包括601P客量一樣少得可憐.
17:48有班車民康街落橋去緊小西灣, 又係得小貓三四隻, 鯉魚門道東行去將軍澳同藍田塞車塞到唔識郁趕客可以理解, 相反觀塘碼頭排隊搭船過北角龍尾去到熟食市場, 估計等多一至兩班船先清晒, 仲未計之後趕到嚟嘅人.
p.s. 鯉魚門道東行塞足大半日, 導致茶果嶺道近茶果嶺村來回方向都出現大塞車奇景. |
|
|
|
|
九巴最新改動 @ 2145
暫停服務:
2, 6, 6C, 6F, 6P, 6X, 12A, 15, 15A, 16M, 18, 26M, 38, 63X, 69M, 71A, 71B, 71K, 72, 72A, 72X, 73, 73A, 73B, 74D, 74K, 75K, 109, 113, 182, 216M, 268X, 270, 273B, 296C, 296D, 296M, 673, 905, 914, 934, 978
城巴、新巴最新改動 @ 2240:
暫停服務:
5X, 8, 40, 40M, 82, 701, 701A, 780, 904, 905, 967, 969, 970, 970X, 973, S1, S52, S56, W1, X15
改道:
2:來回改經太古城及太古城至南安里一段東區走廊
2A, 722:來回改經太古城、太古城至南安里東區走廊及筲箕灣
2X:來回改經西灣河至南安里一段東區走廊
8P:來回改經永泰道
8X, 19:來回改經永泰道及永泰道至南安里一段東區走廊
14:來回改經愛秩序灣
20:改為啟德—亞皆老街/窩打老道交界〔循環線〕
22:改為啟德郵輪碼頭—九龍塘多實街〔循環線〕
77:來回改經堅拿道天橋及維園道,以及北角至南安里一段東區走廊
85:來回改經北角至慈幼學校一段東區走廊
99:來回改經北角至南安里一段東區走廊
102:改為筲箕灣—紅磡海底隧道收費廣場,來回改經北角至南安里一段東區走廊,往港鳥不愛秩序灣
103:改為金鐘(西)—竹園邨
104:來回改經窩打老道及公主道,不經佐敦、旺角、太子
106, 682, 682B:來回改經太古城、太古城至永泰道一段東區走廊及永泰道
112:改為北角—紅磡海底隧道收費廣場
118:改為小西灣—紅磡海底隧道收費廣場,來回改經南安里至永泰道一段東區走廊及永泰道
171:改為海怡半島—紅磡海底隧道收費廣場
307:改為中環碼頭—運頭塘邨,不經廣福邨
608:往九龍改經愛秩序灣及南安里至北角一段東區走廊;往港島繞經電照街後改經北角至西灣河一段東區走廊
694:來回改經西灣河至永泰道一段東區走廊及永泰道;往將軍澳原線至昭信路,改經環保大道、寶順路,返回翠嶺路原線,不經將軍澳站、尚德邨;往港島改經寶順路、寶寧路及昭信路,返回銀澳路原線,不經將軍澳站、尚德邨
720:來回改經太古城至南安里一段東區走廊
789:往小西灣改經永泰道
792M:改為西貢—調景嶺站
796C, 796X:往九龍原線至至善街,改經至善街、唐賢街及寶邑路,返回翠嶺路原線至太子道西,改經太子道西、荔枝角道及東京街,返回東京街原線;往將軍澳方向原線至長沙灣道,改經界限街,返回太子道西原線至景嶺路,改經寶順路、寶邑路、唐賢街及至善街,返回至善街原線
796P:原線至將軍澳隧道公路,改經寶順路,返回景嶺路原線
798:往將軍澳原線至昭信路,改經環保大道及寶順路,返回翠嶺路原線;往火炭方向原線至景嶺路,改經寶順路、寶寧路及昭信路,返回銀澳路原線
930
A12:來回改經永泰道、永泰道至糖水道一段東區走廊及中環灣仔繞道
A20:往市區原線至長沙灣道,改經界限街及窩打老道,返回培正道原線;往機場原線至櫻桃街,改經塘尾道、荔枝角道及黃竹街,返回長沙灣道原線
A21:往市區原線至西九龍走廊,改經西九龍走廊、渡船街、廣東道及柯士甸道,返回彌敦道原線;往機場原線至彌敦道,改經眾坊街、上海街、甘肅街、渡船街塘尾道,返回櫻桃街原線
A29P:改為機場—調景嶺站;往將軍澳原線至寶康路,改經寶順路、翠嶺路及景嶺路;往機場經景嶺路、寶順路及靈康路,返回寶康路原線
E21:往市區原線至長沙灣道,改經欽州街、欽州街西及深旺道,返回海輝道原線;往機場原線至櫻桃街,改經塘尾道、荔枝角道及黃竹街,返回長沙灣道原線
E21A:往市區原線至長沙灣道,改經界限街及窩打老道,返回培正道原線;往東涌方向原線至窩打老道,改經太子道西、荔枝角道及黃竹街,返回長沙灣道原線
E22:來回不經德田街至鯉魚門道一段啟田道
E22A:往將軍澳原線至寶邑路,改經寶順路,返回景嶺路原線;往機場方向原線至景嶺路,改經寶順路,返回將軍澳隧道公路原線
E23A:往機場原線至馬頭圍道,改經漆咸道北及漆咸道南,返回加士居道原線
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|