建議296M延長至安達臣道石礦場發展區(安峯)
[複製鏈接]
|
本帖最後由 eric278 於 2022-3-6 20:47 編輯
因應今年發表的2022-2023年度RPP,安達臣道石礦場發展區未有一條往返將軍澳的巴士路線,
而該區按教育局小學校網規劃,被劃入第95校網(西貢及將軍澳),而中學則列入西貢區校網,
因而衍生該區往返將軍澳新市鎮的需求,故此建議九巴296M總站由康盛花園延長至安峯。
坑口站開:經原有路線至康盛花園巴士總站後,經林盛路、寶琳北路、寶琳路、安愉道、安愉徑、安愉道、安禧街及安愉道。
增設巴士站:
1. 寶琳北路,康盛花園
2. 寶琳路,茅湖仔
3. 寶琳路,馬游塘
4. 安愉徑,安秀苑
5. 安禧街,R2-5用地
6. 安禧街,安峯第5座
7. 安峯巴士總站
安峯開:經安愉道、安禧街、安愉道、安愉徑、安愉道、寶琳路、寶琳北路後,返回原有路線。
增設巴士站:
1. 安峯巴士總站
2. 安禧街,安峯第5座對面
3. 安禧街,廣東道官立小學重置新址
4. 安愉徑,安秀苑
5. 寶琳路,近安達臣道
6. 寶琳路,馬游塘
7. 寶琳路,茅湖仔
取消巴士站:
1. 康盛花園巴士總站
服務時間:
安峯開:每日0545-2400
坑口站開:每日0550-0010
班次:20-25分鐘一班
全程收費:$6.90
寶琳路(近安達臣道)往坑口站 $5.40
寶豐路往安峯 $5.40
另設雙向分段收費:坑口站至馬游塘 $5.40
(乘客需於上下車各確認八達通/電子支付系統各一次,而將軍澳區設置的指定巴士站的回贈機亦同時適用於此路線)
|
|
還看香港公交
|
|
|
290已經生咗A/B/X幾個仔出嚟
今年仲話縮290主線拆部車出嚟幫290X加班
仲專登開多條支線上安峯?
290系資源已經咁緊拙
你想290系各線行乜嘢班次?
|
|
以上回應,是否可行?是否合適?
|
|
|
可能290X會做埋安峯呢, who knows
(雖則安峯行落安秀道可能係步行距離, 但安達行落寶達290一樣係, 但290X都開得成)
|
|
獨學而無友,則孤陋而寡聞
|
|
|
tommy14D 發表於 2022-3-15 22:16
乜唔係:
話有去寶琳小巴咩 |
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|