hkitalk.net 香港交通資訊網

 找回密碼
 會員申請加入

 

Advertisement

 
(B0)香港巴士車務及車廂設備 (B1)香港巴士廣告消息/廣告車行踪 (B2)香港巴士討論 [熱門] [精華] (B3)巴士攝影作品貼圖區 [熱門] [精華] (B3i)即拍即貼 -手機相&翻拍Mon相 (B4)兩岸三地巴士討論 [精華] (B5)外地巴士討論 [精華]

Advertisement


(B6)旅遊巴士及過境巴士 [精華] (B7)巴士特別所見 (B11)巴士精華區 (B22)巴士迷吹水區   (V)私家車,商用車,政府及特種車輛 [精華]
(A6)相片及短片分享/攝影技術 (A10)香港地方討論 [精華] (A11)消費著數及飲食資訊 (A16)建築物機電裝置及設備 (A19)問路專區 (N)其他討論題目  
(F1)交通路線建議 (C2)航空 [精華] (C3)海上交通及船隻 [精華] (D1)公共交通有關商品 [精華]   (Y)hkitalk.net會員福利部 (Z)站務資源中心
(R1)香港鐵路 [精華] (R2)香港電車 [精華] (R3)港外鐵路 [精華]   (O1)omsi討論區 (O2)omsi下載區 (O3)omsi教學及求助區
(M1)小型巴士綜合討論 (M2)小型巴士多媒體分享區 (M3)香港小型巴士字軌表        
 

Advertisement

 

hkitalk.net 香港交通資訊網»論壇 (B) Bus 巴士討論區 香港巴士討論 (B2) 106A車程
開啟左側

[問題] 106A車程

[複製鏈接]
ricky 發表於 2017-10-20 10:50 | 顯示全部樓層 |閱讀模式

                                    Advertisement



官方時間稱66分鐘,但實際上由黃大仙去到北角政府合署,十個字內到得唔得?
謝謝﹗如果搭7:25開出的班次,在紅隧口會唔會開始塞車?謝謝﹗
前荃葵區居民
Mueller 發表於 2017-10-21 05:20 | 顯示全部樓層
本帖最後由 Mueller 於 2017-10-21 05:44 編輯

從新城官方路線搜尋網頁得出:
頭班車07:25開出, 大約於08:21到達北角政府合署, 即係車程約56分鐘;
尾班車07:55開出, 大約於08:44到達北角政府合署, 即係車程約49分鐘.

至於點樣知道分別係08:21到達政府合署, 首先要講下新城點對點搜尋係根據咩比結果,
如果出發時間未來1小時10分鐘內某路線有班次到達, 搜尋引擎就會建議乘搭該路線;
如果未來1小時10分鐘內沒有抵站班次, 搜尋引擎就唔會建議該路線.
例如路線11頭班車06:30由中環碼頭開出, 如果將出發時間定為05:20, 搜尋引擎就建議乘搭路線11; 但係將出發時間定為05:19, 搜尋引擎就唔會建議乘搭路線11.
ctb11.png

今次到106A, 睇下07:25班車幾時到達北角政府合署,
其實我將起點啱啱好擺喺北角消防局, 渣華道巴士站, 不過佢show起點係消防事務處大廈, 即係北角政府合署隔離,
終點係康怡廣場,
如果將出發時間定為07:10, 搜尋引擎冇建議乘搭106A;
如果將出發時間定為07:11, 搜尋引擎就建議乘搭106A, 利用1小時10分鐘規則, 即係話預計08:21有一班106A到達北角政府合署
留意我設定最短步行距離, 如果設定最快/最平車資, 因為出發時間同巴士預計到站時間足足有1小時10分鐘咁耐, 搜尋引擎會建議你乘搭其他路線而唔建議你搭106A;
所以我先設定最短步行距離, 同埋將起點有咁近得咁近擺喺北角消防局, 渣華道巴士站, 逼佢出106A
106Afirstdeparture.png

最後睇下106A尾班車幾時到達北角政府合署, 以上1小時10分鐘個規則唔適用呢個情況, 因為今次係睇下尾班車幾時走.
如果將出發時間定為08:43, 搜尋引擎有建議乘搭106A;
如果將出發時間定為08:44, 搜尋引擎就冇建議乘搭106A, 即係話最後一班106A預計於08:44到達北角政府合署,

今次設定最快定最短步行距離都冇所謂.
106Alastdeparture.png

不過呢啲車程時間都應該只係該時段ge平均, 可能有頗大variance, 尤其繁忙時間

評分

參與人數 1aPower +1 HugeC +5 收起 理由
ricky + 1 + 5 精闢見解

查看全部評分

111 發表於 2017-10-21 06:09 | 顯示全部樓層
會塞車
不過平時觀察所見,近7點半8點, 102/102P城巴時段開始之後
106,106A通常會直飛紅隧唔會停站
所以都唔使太擔心
leungky0528 發表於 2017-10-21 09:18 來自手機 | 顯示全部樓層

                                    Advertisement



十個字唔係日日做到,計埋上客平均預一個鐘會好啲
 樓主| ricky 發表於 2017-10-21 17:53 | 顯示全部樓層
Mueller 發表於 2017-10-21 05:20
從新城官方路線搜尋網頁得出:
頭班車07:25開出, 大約於08:21到達北角政府合署, 即係車程約56分鐘;
尾班車07 ...

多謝你的分析,即係都要預一個鐘,咁搭671好過。

評分

參與人數 1aPower +1 HugeC +10 收起 理由
Mueller + 1 + 10 唔使客氣

查看全部評分

前荃葵區居民
 樓主| ricky 發表於 2017-10-31 09:21 | 顯示全部樓層
今日第一次搭106A,7:45開出的一班,去到紅隧口8:20,土瓜灣紅磡沿途有人上車,但相信大部分人都去銅鑼灣而只等106,全所以車都坐唔到滿座過海,我仲有位放袋,8:30去北角政府合署落車。


若由黃大仙或新蒲崗出發去北角,都係比港鐵慢,主要原因唔係塞紅隧,而係土瓜灣道沿途多站,但勝在有位坐,唔使轉車就到。

歡迎討論﹗
前荃葵區居民
leungky0528 發表於 2017-10-31 11:04 來自手機 | 顯示全部樓層

                                    Advertisement



本帖最後由 leungky0528 於 2017-10-31 11:06 編輯

觀延通之前7:35同7:45係獲嘉道頂硬閘
幾乎肯定飛收費站
依加仲圍到有賺咁款已經算唔錯
 樓主| ricky 發表於 2017-10-31 12:39 | 顯示全部樓層
leungky0528 發表於 2017-10-31 11:04
觀延通之前7:35同7:45係獲嘉道頂硬閘
幾乎肯定飛收費站
依加仲圍到有賺咁款已經算唔錯 ...

我搭果班106A無頂閘,仲有位坐,但都無停紅隧轉車站。
前荃葵區居民
您需要登錄後才可以回帖 登錄 | 會員申請加入

本版積分規則

Advertisement

Advertisement

站規|清理本站Cookies|hkitalk.net 香港交通資訊網

GMT+8, 2021-10-18 09:11

Powered by Discuz! X3.4

Copyright © 2001-2020, Tencent Cloud.

快速回復 返回頂部 返回列表