建議背景
現時263C上午往大埔及下午往屯門之班次對屯門的乘客而言仍然吸引,上午往屯門及下午往大埔之班次則受大埔公路 - 沙田段及吐露港公路擠塞影響,使吸引力相當低。因此,建議後者改經元朗公路,並延長至屯門工業區。
新服務詳情
配合262P開辦,263C取消06:50往屯門及18:00往大埔班次。
262P 屯門 (山景邨) <-> 大埔 (廣福邨)
往屯門 (山景邨) 方向
1. 廣福街市
2. 宏福苑
3. 廣福邨
4. 大埔廣福道
5. 大埔寶鄉橋
6. 大埔超級城
7. 大埔中心第五期
8. 富亨總站
9. 沐恩中學
10. 大埔安慈路
11. 太和廣場
(吐露港公路,粉嶺公路,新田公路,元朗公路,屯門公路)
12. 紅橋 (分段收費起點站)
13. 新墟街市
14. 華都花園
15. 屯門官立中學
16. 屯門公園
17. 屯門消防局
18. 鳴琴站
19. 山景邨景麗樓
往大埔 (廣福邨) 方向
1. 山景邨景麗樓
2. 鳴琴站
3. 屯門消防局
4. 屯門市廣場
5. 新墟街市
6. 紅橋
(屯門公路,元朗公路,新田公路,粉嶺公路,吐露港公路)
7. 太和站 (分段收費起點站)
8. 大埔政府合署
9. 大埔平安里
10. 太平工業中心
11. 富亨總站
12. 大埔超級城
13. 大埔寶鄉街
14. 大埔廣福道
15. 大埔運頭角里
16. 廣福街市
17. 宏福苑
收費
全程 : $ 18.4
紅橋往屯門 (山景邨) : $ 5.0
太和站往大埔 (廣福邨) : $ 4.7
服務時間及班次
星期一至五
往屯門 (山景邨)
07 : 15
往大埔 (廣福邨)
18 : 15
用車
此路線由263抽調用車行走。
歡迎討論 & Thanks for reading! |
|
|
|
|
本帖最後由 KW2523 於 2019-5-17 21:23 編輯
263C同263唯一關係係城隧,行完北面同263冇關係
去北區261系,去沙田同城轉263系,去中間嘅大埔用中間嘅262系並無不妥
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|