[服務調整]
新巴 796E 及 796P 加強服務
[複製鏈接]
|
本帖最後由 cnquate 於 2019-11-1 02:44 編輯
新巴將會落實以下提升服務安排,現正等候運輸署批准,預計於 12 月實施:
1. 796P 將會延長服務時間;由日出康城開出尾班車時間延遲至 1400 ,由尖沙咀(東)開出頭班車時間提早至 1600 。
新時間表如下:
由 日出康城 開出:
星期一至五
0700 - 0720 20 分鐘一班
0720 - 0820 15 分鐘一班
0820 - 1400* 20 分鐘一班
星期六、日及公眾假期
0700 - 1400* 20 分鐘一班
由 尖沙咀(東) 開出:
星期一至五
1600 - 1700 20 分鐘一班*
1700* - 1900 15 分鐘一班
1900 - 0000 20 分鐘一班
星期六、日及公眾假期
1600* - 0000 20 分鐘一班
* 為改動部分
2. 796E 將會增加早上時段班次至四班,新開車時間為 0705、0730、0755、0820;同日加設回程服務,於星期一至五 1735 由蘇屋開出。因應 796E 加強服務,796C 班次亦會作出相應調整。
796E 回程班次將會停靠以下巴士站:
1. 蘇屋邨
2. 聖公會基愛小學,廣利道
3. 順寧道,東京街
4. 東京街,青山道
5. 營盤街,青山道
6. 寶血醫院,青山道
7. 石硤尾街,大埔道
8. 西洋菜里,大埔道
9. 太子站,彌敦道
10. 聯合廣場,彌敦道
11. 花園街街市,旺角道
12. 嘉道理道,亞皆老街
13. 醫院管理局大樓,亞皆老街
14. 香港眼科醫院,亞皆老街
15. 播道醫院,亞皆老街
16. 富豪東方酒店,太子道東
17. 譽港灣,太子道東
18. 坪石邨,觀塘道
19. 臨華街,宏照道
20. 常悅道
21. 調景嶺站
22. 健明邨,景嶺路
23. 唐明苑,唐明街
24. 尚德廣場,唐明街
25. 佛教志蓮小學,唐俊街
26. 寶盈花園,唐俊街
27. 播道書院,至善街
28. 蓬萊路,環保大道
29. 百勝角,環保大道
30. 峻瀅,環保大道
31. MEGA Plus 數據中心,環保大道
32. 大赤沙消防局,駿日街
33. 駿日街
34. 將軍澳工業邨
|
|
有權有勢嘅人灌水放流唔使停板
|
|
|
796P找晒數,如果唔係取代296D
剩低無客時段應該唔開
796E上繁係都要搵796C車
間接焗人坐早一班796C唔係就同前一班到旺角時間差距好大 |
|
世界很簡單 人類很複雜
|
|
|
796p今朝尚德後企十幾個。。。可能將軍澳站閘排得太耐。。。? |
|
|
|
|
現時服務時段內班次維持不變
新增時段方面,除星期一至五下繁 1700 - 1745 開 15 分鐘一班外,其餘均為 20 分鐘一班
|
|
有權有勢嘅人灌水放流唔使停板
|
|
|
睇個勢都似係796P食296D全日296D最多keep番繁時服務當特車咁做
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|