改道班次編號改為 E22B
機場博覽館←→康盛花園
建議原因:
將 E22A 部分班次繞經滿東邨及裕泰苑配合入伙,改道班次編號改為 E22B 以作區別,
為東涌西居民提供直達青嶼幹線收費廣場及九龍東的單向半全日服務。
改道班次會於觀塘道西行增設分站,方便乘客前往東涌西。
服務時間:
由機場博覽館開出:
每日:
0700 - 0750 每 25 分鐘一班
0750 - 1320 每 30 分鐘一班
由康盛花園開出:
每日:
1550 - 2120 每 30 分鐘一班
*因應 E22B 開辦,E22A 機場博覽館頭班車延至每日 1350,康盛花園尾班車提早至每日 1520。
收費:
全程收費:$24.00
青嶼幹線收費廣場往康盛花園:$21.00
畢架山花園往康盛花園:$7.50
黃大仙站往康盛花園:$6.00
富康花園往康盛花園:$4.50
鑽石山站往機場博覽館:$18.00
青嶼幹線收費廣場往機場博覽館:$8.00
北大嶼山醫院往機場博覽館:$4.00
途經街道:
由機場博覽館開出:
沿 E22A 路線駛至順東路後,改經裕東路南行、裕東路北行、松仁路、逸東街、逸東邨總站、逸東街、松仁路、裕東路後返回 E22A 原有路線前往將軍澳。
由康盛花園開出:
沿 E22A 路線駛至裕東路後,改經松仁路、逸東街、逸東邨總站、逸東街、松仁路、裕東路南行、裕東路北、順東路後返回 E22A 原有路線前往機場。
新增車站位置:
由機場博覽館開出:
01. 滿東邨滿和樓,裕東路
02. 逸東邨福逸樓,裕東路
03. 逸東邨雍逸樓,裕東路
04. 逸東邨總站
05. 北大嶼山醫院,松仁路
由康盛花園開出:
01. 駿業里,觀塘道
02. 創紀之城,觀塘道
03. 牛頭角下邨,觀塘道
04. 德福花園,觀塘道
05. 九龍灣站,觀塘道
06. 北大嶼山醫院
07. 逸東邨居逸樓,逸東街
08. 滿東邨滿和樓,裕東路
09. 逸東邨福逸樓,裕東路
10. 逸東邨雍逸樓,裕東路
|
|
如要討論,請先自貼差餉單一次
|
|
|
係都E22S全日la,另外一向唔認同E11/A, E23/A既運作模式,應該要全面分拆,E11A,E23A北大嶼山段路線改E11S,專注服務東涌西、北同唔再入機場島同市中心,E11S併入E11A |
|
|
|
|
長遠東涌東發展後東涌大可自己一線去東九龍,
不過短期似乎 E22A 有提升效率的空間,反正建議繞經逸東既班次,載客率都唔高。
車程問題依家都係超長,但都可以調整行慳時間,例如將南根本無需要晒超過 15 分鐘兜全圈,反正將南既站密得黎其實大部分都無乜人用。
可以改善如下:
將軍澳方向:
到將軍澳隧道公路後,改經寶順路、寶邑路、翠嶺路、景嶺路、調景嶺站、景嶺路、唐明街、唐俊街、寶邑路後反回原線,
將軍澳南只保留 3 個站:調景嶺站、唐明街公園、將軍澳廣場
機場方向:
到寶邑路後,改經唐俊街、唐明街、寶順路、竇邑路、翠嶺路、景嶺路、調景嶺站、景嶺路、寶順路上將軍澳隧道,
將軍澳南只保留 3 個站:寶盈花園、唐明街公園、調景嶺站
改動後 E22A 車程可望減少近 10 分鐘,而建議中 E22B 行車時間應該會同現時 E22A 相約或稍長。 |
|
如要討論,請先自貼差餉單一次
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|