720:
全日統一往來嘉亨灣同港澳碼頭,全日唔經金鐘同太古城,改用太安街落橋同太康街上橋,取消循環運作,港澳碼頭開出時間為06:10-00:10,用車數目、班次不變
720A:
提升至全日服務,回程恢復經西灣河、筲箕灣同愛秩序灣,服務時間為05:50-23:50,10-20分鐘一班,用車6部(直接新增1部)
720P:取消
722:
修改行車路線及取消循環運作,往來耀東同香港站,來回途經中環碼頭一帶,以免再有乘客投訴轉車造成不變,以及改經太古城上落東廊,唔再經北角至鰂魚涌同中環碼頭總站
路線如下:
往香港站:
原線至康山道後右轉太古城,跟現時720路線上東廊後返回原線,至民耀街後右轉民祥街後入香港站
往耀東:
香港站開出後經民祥街,後u turn民祥街、隧道、干諾道中後右轉統一碼頭道,之後返回原線(跟早繁路線,加停政府總部同入灣仔北),後再跟720喺太古城落橋,跟720返回康山道後左轉太康街返回原線
此外為減少混亂情況,往香港站方向政府碼頭至天星碼頭分站只供落客,而耀東開車時間修改為05:50-23:35,香港站開車時間為06:10-00:10,班次改為7-20分鐘一班,行車時間為大約50分鐘,用車10部(直接新增2部巴士)
722A:
新路線,香港站至鰂魚涌(基利路)循環線,路線如下:
民祥街,u-turn民祥街、隧道、干諾道中、右轉統一碼頭道、現時722中環碼頭至新威園段(跟722早繁路線同加停政府總部,灣仔北),跟116入祐民街後左轉繼續行程,現時722新威園至中環碼頭段、後右轉民祥街返回香港站,班次為12-20分鐘一班,服務時間為06:30-00:10,行車時間預計為80分鐘一班,用車7部(720P過渡+直接新增)
720,722提速,以較快捷既途徑往返目的地,而且722改雙向有助穩定班次,但仍對乘客有影響:
1. 太古城往返港澳碼頭既乘客雖可改乘新722,但要改用有一段距離既中區政府碼頭分站上落客
2. 康山、康怡一帶需步行到基利路分站改乘722A,或太古城改乘722
3. 722中環街市、域多利皇后街、德忌利士街乘客前往耀東需全日步行到交易廣場總站上車,另外722原皇后像廣場至金星大廈分站乘客需全日改用大會堂至演藝學院分站上落(722,722A)
|
|
|
|
|
仲有,720P原本可以太古城一站打爆,你而家搵條耀東落到嚟,已經冇乜位剩嘅線做,太古城唔會放過你 |
|
|
|
|
Commy 發表於 2020-3-22 11:40
車從何來?
唔該睇清楚上面講乜,已經講明「直接新增」,唔抽調任何路線既車 |
|
|
|
|
本帖最後由 brianso198 於 2020-3-22 12:22 編輯
只係取消720P呢點已經唔洗睇。 |
|
|
|
|
E500facelift 發表於 2020-3-22 12:10
唔該睇清楚上面講乜,已經講明「直接新增」,唔抽調任何路線既車
乜呢個世界有咁多免費午餐? |
|
|
|
|
ate214 發表於 2020-3-22 12:22
乜呢個世界有咁多免費午餐?
而家搭車唔駛俾錢? |
|
|
|
|
甘唔通配額制度係一個好既制度??根本一開始就唔應該搞呢個制度,甘樣令巴士公司無法擴充車隊去加強服務同開新路線 |
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|