本帖最後由 ATSE40 於 2020-12-15 17:23 編輯
由 21/12 起,九巴 43S 線將投入服務。
I. 路線
石蔭往香港科學園:途經石蔭路、童子街、梨木道、大白田街、石排街、圍乪街、大隴街、和宜合道、和宜合交匯處、象鼻山路、城門隧道、城門隧道公路、大埔道、火炭路、大涌橋路、大老山公路、澤祥街、瑞祥街、科學園道及科技大道西。
II. 服務時間
由石蔭開出:星期一至五 0750
III. 車費
全程收費:$9.1
分段收費:$6.4 (由沙田第一城往香港科學園)
IV. 巴士站
往香港科學園
- 石蔭路,北葵涌街巿
- 大白田街,近石蔭東邨
- 石排街,近豐蔭樓
- 石排街,近石佳樓
- 圍乪街,近石安樓
- 和宜合道,近雍雅軒
- 和宜合道,近百新大廈
- 和宜合道,近達利中心
- 和宜合道,近和宜合道運動場
- 和宜合道,近石圍角新村
- 和宜合道,近康樹樓
- 和宜合道,近可風中學
- 城門隧道轉車站
- 大涌橋路,近沙田第一城
- 大涌橋路,近濱景花園
- 科學園路,近馬料水渡輪碼頭
- 科學園路,近香港中文大學水上活動中心
- 科學園路,近香港生物科技研究院
- 科技大道西 1 號
- 科技大道西 15 號
ref.:https://www.td.gov.hk/filemanager/tc/content_13/TNMOS/43s_c.pdf
http://search.kmb.hk/KMBWebSite/ ... 08020559_5257_0.pdf
|
|
回力鏢嚟得好快㗎
|
|
|
61233 發表於 2020-12-12 00:19
不過43S冇做埋安蔭石籬同埋華員一帶好似哂左啲
有做安蔭石籬呀 |
|
|
|
|
睇返資料,43S令石蔭再做返總站,不過係繁忙時間班次 |
|
|
|
|
本帖最後由 samuelho668 於 2020-12-12 10:22 編輯
得一班車咁樣兜大圈
未去到石籬都肯定無位上
和宜合道直頭唔洗諗
首航又肯定有巴膠, 加定車都得
唔好睇少石蔭, 40P 就係係石蔭打爆, 十幾年後的今日石籬都係清唔晒人
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|