本帖最後由 asv98.kw131 於 2022-9-1 23:15 編輯
今日開學日,78A 雖然都創下 400 人排隊但係 5 分鐘內上車嘅創舉(我今日等咗 4 班車,但係只係 5 分鐘嘅事,前兩日同一時間 5 分鐘一班每班車只係半滿),不過長遠而言,皇后山邨入伙嘅人數會更加多,而且目前 78A 覆蓋範圍有限,就算同區返學都需要轉多次車,為疏導人流及方便學生,本人有以下建議:
1. 開辦 78B(皇后山 - 華明) 停站: 往 華明 | 往 山麗苑 | 皇后山總站 | 華明總站 | 山麗苑 | 欣盛苑 | 龍躍頭 | 牽情間 | 安樂村 | 塘坑 | 樂和街 | 粉嶺樓 | 塘坑 | 聯和墟球場 | 正覺蓮社學校 | 逸峯 | 欣盛苑欣暉閣 | 龍躍頭 | 華明邨康明樓 | 皇后山總站 | 華明邨耀明樓 | 山麗苑 | 華明總站 |
|
時間: 往 華明 | 07:00、07:15 | 往 山麗苑 | 15:45、16:15 |
只於上課日服務,學校假期不設服務 收費:$5.6,無任何分段收費
2.開辦 78C(皇后山 - 基新中學,經清河) 停站: 往 清河 | 往 山麗苑 | 皇后山總站 | 基新中學 | 山麗苑 | 嘉盛苑 | 龍躍頭 | 華慧園 | 安樂村 | 清河邨 | 樂和街 | 曾梅千禧學校 | 粉嶺消防局 | 風采中學 | 粉嶺泳池 | 北區醫院 | 清河邨 | 上水官立中學 | 曾梅千禧學校 | 北區公園南門 | 風采中學 | 海燕花園 | 北區醫院 | 粉嶺樓 | 上水官立中學 | 聯和墟球場 | 欣翠花園 | 逸峯 | 嘉盛苑 | 龍躍頭 | 基新中學 | 皇后山總站 |
| 山麗苑 |
時間: 往 基新中學 | 07:05、07:20 | 往 山麗苑 | 16:00、16:30 |
只於上課日服務,學校假期不設服務 收費:$6.4,無任何分段收費
3.開辦 73C(皇后山 / 沙頭角 - 大埔) 停站:(正常班次) 往 大埔中心 | 往 沙頭角 | 沙頭角 | 大埔中心 | 担水坑 | 大埔安慈路 | 新村 | 太和廣場 | 塘肚 | 塘坑 | 沙頭角診所 | 粉嶺樓 | 南涌 | 聯和墟球場 | 鹽灶下 | 逸峯 | 石橋頭村 | 龍躍頭 | 麻雀嶺 | 皇后山總站 | 下禾坑 | 山麗苑 | 禾坑 | 新圍軍營 | 萬屋邊 | 軍地 | 萊洞 | 流水響 | 磚窰 | 高埔 | 大塘湖 | 孔嶺 | 馬尾下 | 馬尾下 | 孔嶺 | 大塘湖 | 高埔 | 磚窰 | 流水响 | 萊洞 | 軍地 | 萬屋邊 | 新圍軍營 | 禾坑 | 皇后山總站 | 大朗 | 山麗苑 | 麻雀嶺 | 龍躍頭 | 石橋頭 | 樂和街 | 鹽灶下 | 安樂村 | 南涌 | 塘坑 | 沙頭角診所 | 粉嶺公路轉車站 | 塘肚 | 太和站 | 新村 | 大埔舊墟公園 | 木棉頭 | 大埔超級城 | 担水坑 | 廣福邨 | 沙頭角 |
時間: 只於上課日服務,學校假期不設服務
停站:(特別班次) 往 大埔 | 往 山麗苑 | 皇后山總站 | 大埔中心 | 山麗苑 | 大埔安慈路 | 新圍軍營 | 太和廣場 | 軍地 | 磚窰 | 流水響 | 大塘湖 | 高埔 | 馬尾下 | 孔嶺 | 孔嶺 | 馬尾下 | 高埔 | 大塘湖 | 流水響 | 磚窰 | 軍地 | 太和站 | 新圍軍營 | 大埔舊墟公園 | 皇后山總站 | 大埔超級城 | 山麗苑 | 廣福邨 |
|
特別班次時間: 只於上課日服務,學校假期不設服務
收費:$11.1,分段收費如下 太和站起 往 大埔 | $5.6 | 塘坑起 往 沙頭角 | $8.0 | 磚窰 往 皇后山 | $5.6 |
*因應現時較多學校上半日堂,回程班次會額外加設 14:00。
|