8H,606系,608系,948系路線改動建議
[複製鏈接]
|
本帖最後由 tony223 於 2022-11-17 00:33 編輯
由於現時兩間巴士公司因為各懷鬼胎,
導致具有發展潛力之606系及948系未能因應客量而提升服務,
建議將606系改由城巴獨營,948系改由九巴獨營,及作出以下重組建議:
606A 彩雲<->嘉亨灣
往彩雲方向:https://goo.gl/maps/c8cs49AcPBTruUg86
往嘉亨灣方向:https://goo.gl/maps/pJGYRZSLFHmH5NdFA
(因Google地圖限制,實際上會以繞經筲箕灣總站代替地圖中工廠街一段)
班次:
彩雲開: 0600-0000 (20分鐘一班)
嘉亨灣開: 0555-2355 (20分鐘一班) *為方便耀東一帶轉乘606X,筲箕灣總站增設定時點,定時點訂於嘉亨灣開後15分鐘開車
606X 小西灣藍灣半島<->九龍城盛德街
往小西灣藍灣半島方向:跟608現有路線至宏通街站後返回原有路線
往九龍城盛德街方向:跟原有路線至宏通街後跟608現有路線至九龍城盛德街總站
班次:
小西灣藍灣半島開: 0545-2345 (20分鐘一班) *為方便耀東一帶由606A轉乘本線,筲箕灣總站增設定時點,定時點訂於小西灣藍灣半島開後25分鐘開車
九龍城盛德街開: 0540-0000 (20分鐘一班)
606P 小西灣藍灣半島->九龍城盛德街
跟現有608P走線及班次
606S 筲箕灣總站<->九龍城盛德街
跟現有608走線
班次:
筲箕灣總站開: 0730-0815 (15分鐘一班) | 1815-1855 (20分鐘一班)
九龍城盛德街開: 0720-0800 (10-15分鐘一班) | 1815-1855 (20分鐘一班)
606 彩雲<->小西灣藍灣半島
608 筲箕灣總站<->九龍城盛德街
取消服務,
增設606A互轉606X轉乘優惠,
九龍方向:如606A->606X,第二程須補回差價,如606X->606A,第二程免費轉乘
香港方向:如606A->606X,第二程須補回差價,如606X->606A,第二程免費轉乘
----
948 長安<->銅鑼灣天后
班次:
港島方向:延遲至1000開頭車,2100開尾車 (延長時段每30分鐘一班)
青衣方向:提早頭車至0700 (延長時段每30分鐘一班),另取消下繁1700-1920服務
948A 翠怡花園<->太古(康怡廣場)
路線:三幹至港島段跟948E, 青衣段跟948B,反之亦然
班次:
港島方向:0725, 0740, 0755
青衣方向:1805, 1820
948B 翠怡花園<->銅鑼灣天后
去程路線不變
回程路線:948原線至翠怡花園站
班次:
港島方向:0630-0950 (20分鐘一班)
青衣方向:1655-1915 (20分鐘一班)
948E 青衣站<->太古(康怡廣場)
路線:原線至翠怡花園站後直行停青衣工業中心後上公路,反之亦然
班次:
港島方向:0725, 0740, 0755
青衣方向:1810, 1825
948P 長安<->銅鑼灣天后
去程路線不變
回程路線:948原線至青衣南橋後跟44M至長安
班次:
港島方向:0640-1000 (10-15分鐘一班)
青衣方向:1700-1920 (10-15分鐘一班)
948X 長宏<->銅鑼灣天后
去程路線不變
回程路線:948原線至青衣南橋後跟43A至長宏
班次:
港島方向:0640-1000 (20分鐘一班)
青衣方向:1705-1925 (20分鐘一班)
----
修補乘客措施
2H 筲箕灣<->東華東院
路線:離開筲箕灣總站後跟現時8H行走,反之亦然
班次:
東華東院方向:0755, 0915-2015 (30分鐘一班)
筲箕灣方向:1000-2030 (30分鐘一班)
由2, 2A, 8, 8H 各抽一車行走
8H 小西灣藍灣半島<->東華東院 (改經耀東 及 西灣河至天后段改經東廊)
東華東院開: https://goo.gl/maps/SP227PrxBsd8W3Mn6
小西灣藍灣半島開: https://goo.gl/maps/WPfnshc98XycDKAw5
班次:
東華東院方向:0730, 0900-2000 (30分鐘一班)
小西灣藍灣半島方向:0915-2045 (30分鐘一班)
修補對家措施
如情況許可,可考慮將613延長以柴灣東作總站,延長路線跟682A行走(不入小西灣)
歡迎討論~
|
|
|
|
|
本帖最後由 天空之神 於 2022-11-17 06:32 編輯
其實明明係屎水蝕章拎埋果半條廢既 606,輸埋半條搵到錢既 948 比老九
仲要補償 613 老九入埋小西灣搶生意
咩概念黎…
-
948 應該拆山上山下 各做一條
即 948P / 948X 範圍,涌美當山上做埋限繁時單向
948E 2 班車山上山下各 3 班
|
評分
-
查看全部評分
|
.
|
|
|
本帖最後由 James116 於 2022-11-20 18:09 編輯
1. 過海聯營兩邊都唔會放手
2. 2H抽2, 2A, 8, 8H 各抽一車,2,8,8H 本身有時已經行30分鐘一架, 你想改40定改45分鐘? 加上2A都會比人嘈
3. 613 完全唔知點解要補償(但係用乘客角度嚟講係好事) |
|
|
|
|
本帖最後由 James116 於 2022-11-20 18:36 編輯
8H 本身用做貴價流水線, 執82西行/2A東行, 而家做耀東特快,但係半個鐘一架邊個等
去東華東院嘅真係唔多,但係路線其實諗得幾好(2H,8H),只係本身8H 又唔係話冇客, 但係改完之後未必多咗客(班次太疏) |
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|