[路線消息]
嶼巴 37 及 37H 調整服務
[複製鏈接]
|
本帖最後由 ATSE40 於 2021-2-7 22:16 編輯
由 7/2 起,嶼巴 37 將改為上課日提供服務,同時與 37H 調整路線。
37 線(逸東邨 - 迎東邨)
行車路線
逸東邨開:
經逸東街、松仁路、裕東路、松滿路、松逸街、松滿路、裕東路、順東路、達東路、東涌站巴士總站、達東路、順東路、東涌海濱路、惠東路、文東路、健東路、文東路及迎東路。
迎東邨開:
經迎東路、文東路、健東路、文東路、惠東路、東涌海濱路、順東路、達東路、東涌站巴士總站、達東路、順東路、裕東路、松滿路、松逸街、松滿路、裕東路、松仁路及逸東街。
服務時間:
星期一至五(學校假期除外)
逸東邨開
1605、1615
迎東邨開
0640 - 0740 20
0740 - 0755 15
0755 - 0805 10
全程收費:$3.2
新增巴士站:
1) 裕東路滿東邨外
2) 松逸街港青基信書院外
3) 松滿路(東行)近松逸街
4) 裕東路逸東邨福逸樓外
5) 裕東路逸東邨雍逸樓外
取消巴士站:
1) 東涌發展碼頭
37H 線(迎東邨 - 滿東邨 經北大嶼山醫院)(循環線)
行車路線
迎東邨開:
經迎東路、文東路、健東路、文東路、惠東路、東涌海濱路、東涌發展碼頭、東涌海濱路、順東路、達東路、東涌站巴士總站、達東路、順東路、裕東路、松仁路、逸東街、逸東邨公共交通總站、逸東街、松仁路、翠群徑、北大嶼山醫院、翠群徑、松仁路、裕東路、松仁路、逸東街、逸東邨公共交通總站、逸東街、松仁路、裕東路、順東路、達東路、東涌站巴士總站、達東路、順東路、東涌海濱路、東涌發展碼頭、東涌海濱路、惠東路、文東路、健東路、文東路及迎東路。
服務時間:
迎東邨開
每日
0610 - 2030 20
2030 - 2330 30
0015
全程收費:$3.2
新增巴士站
1) 健東路近映灣園一期
2) 東涌發展碼頭
3) 東涌站巴士總站
4) 裕東路滿東邨外
5) 裕東路逸東邨福逸樓外
6) 裕東路逸東邨雍逸樓外
7) 逸東街逸東邨居逸樓外
8) 逸東邨公共交通總站
取消巴士站
1) 達東路東薈城對面
2) 文東路映灣園一期外
ref.:https://www.td.gov.hk/filemanager/tc/content_13/20210204%20TA_Rationalisation%20of%2037%2037H%20(Chi).pdf
http://www.nlb.com.hk/news/detail/314
|
|
腦補當真,真要補腦
|
|
|
迎東本身有37M直接去東涌站
37主要客源是往返區內學校上下課的學生,走線又與37M幾乎完全重疊
|
|
還看香港公交
|
|
|
I20091157 發表於 2021-2-4 16:41
其實點解37非繁客量咁低?
因為班次太疏,啲客一早畀E21A搶晒 |
|
|
|
|
今次兜埋滿東+2次逸東
|
|
|
|
|
其實裕泰苑有34就得啦,使鬼37兜入去咩?到時嫌34用唔到低地台嘅話開條34M短棍得啦。
|
|
進智公交
|
|
|
完全唔明白兜兩次逸東除左燒油之外有咩用。同埋如果裕東路整到站就冇需要特登兜入去東涌道啦。 |
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|