57X 屯門(建生邨)-藍田站 (經:安泰,安達)
[複製鏈接]
|
本帖最後由 LN92830 於 2017-4-18 15:57 編輯
57X 屯門(建生邨)-藍田站 (經:安泰,安達)
途經街道 : 良運街, 震寰路, 鳴琴路, 杯渡路, 屯門鄉事會路, 屯興路, 屯門公路, 青朗公路, 長青隧道, 青葵公路, 呈祥道, 龍翔道, 清水灣道(西), 新清水灣道, 清水灣道(東), 安秀道, 寶琳路, 秀茂坪道, 曉光街, 協和街, 迴旋處, 觀塘道, 鯉魚門道 (回程段則途經迴旋處返回原有路線)
往 藍田站
- 屯門(建生邨)巴士總站
- 寶怡花園
- 盈豐園
- 青田遊樂場
- 石排站
- 鳴琴站
- 屯門消防局
- 屯門站巴士總站
- 屯門市中心巴士總站
- 屯門公路轉車站
- 畢架山花園
- 豐力樓
- 黃大仙站
- 沙田坳道
- 鑽石山站
- 牛池灣村
- 彩雲聖若瑟小學
- 彩雲邨白虹樓
- 基順學校
- 安泰邨
- 安達邨愛達樓
- 安達巴士總站
- 寶達邨
- 秀茂坪邨秀暉樓
- 上秀茂坪巴士總站
- 梁式芝書院
- 曉麗苑
- 祥和苑
- 和樂邨
- 同仁街
- 觀塘站
- 觀塘遊樂場
- 藍田站巴士總站
往 屯門(建生邨)
- 藍田站巴士總站
- 觀塘法院
- 和樂邨
- 曉麗苑曉晴閣
- 曉麗苑
- 曉光街遊樂場
- 梁式芝書院
- 上秀茂坪巴士總站
- 秀茂坪邨秀暉樓
- 寶達邨
- 安達邨仁達樓
- 安達邨愛達樓
- 安茵街
- 彩雲邨白虹樓
- 彩虹站
- 鑽石山站
- 沙田坳道
- 摩士公園泳池
- 永光書院
- 豐力樓
- 畢架山花園
- 屯門公路轉車站
- 屯門公園
- 屯門站巴士總站
- 屯門消防局
- 鳴琴站
- 石排站
- 何壽基小學
- 寶田邨
- 屯門(建生邨)巴士總站
全程 : $14.6(原價$16.6)
畢架山花園->藍田站 : $5.6(原價$6.4)
安泰邨->藍田站 : $5.1(原價$5.8)
屯門公園->屯門(建生邨) : $3.8(原價$4.3)
屯門(建生邨)開
每日
0700-0900 (每15-30分鐘一班)
0900-1915 (每10-15分鐘一班)
1915-0000 (每15分鐘一班)
觀塘碼頭開
每日
0730-0900 (每15-30分鐘一班)
0945-2000 (每10-15分鐘一班)
2000-0045 (每15分鐘一班)
使用車輛 : ATE, ATEU, AVBWU, ATENU, AMN, AP, AMNF
歡迎討論
|
|
|
|
|
屯門同觀塘半山沒有地緣關係,該處亦沒有商業中心區,開條線每日運櫈18小時
|
|
九鐵動力 拓新領域
|
|
|
全程 : $14.6(原價$16.6)
畢架山花園->藍田站 : $5.6(原價$6.4)
安泰邨->藍田站 : $5.1(原價$5.8)
屯門公園->屯門(建生邨) : $3.8(原價$4.3)
去山上平過去山下, 究竟係乜嘢玩法?
山下人好恰D?
|
|
以上回應,是否可行?是否合適?
|
|
|
版友係咪寫緊Simutrans路線建議?
去將軍澳都一定好做過呢個建議喎
|
|
趕客路上 理_得你
|
|
|
改左去觀塘碼頭? 讓安達臣有直車落觀塘市中心/商貿區. |
|
|
|
|
安達安泰好需要一條
類似九巴26M嘅接駁
轉東九來往新界嘅現有
路線,彩虹做總站應不成
問題,213M目標係藍田站,
北區/屯門線/38/42C先到
咁東,方向上亦搭緊倒頭車,轉
港鐵西行又係反方向,過海將有
613……214本身亦相當滿載,只怕
想爭取一條咁嘅路線時,運吉又話
增加新清/協和街嘅車流負荷。
|
|
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|