本帖最後由 S3bl430 於 2020-2-2 11:36 編輯
274 彩園<>烏溪沙
原因:(1)方便科學園上下班人士, (2)提供北區特快往大埔, 大埔合理價錢往馬鞍山
收費:10.5元(依73A)(考慮到相比274本線並不特快,但收費低於小巴26)
分段收費:
1.彩園往返廣福(雙向):6.8元
2.太和往烏溪沙:7.9元
3.花都廣場往彩園:4.7元
路線:
(a)北區:彩園至粉嶺站依273A, 粉嶺南路線依270A ;
不停大窩西, 經新界環迴公路,大埔太和路至太和
(b)大埔:停太和站,然後沿汀角路至富亨邨,經南運路至廣福,廣福上公路(74C走線), 星期一至星期五早上9時至下午3時期間繞經那打素醫院(撤回建議)
(c)廣福至烏溪沙:依274P
班次:
彩園開:
*06:40(原班次更改編號為274A,收費路線保持不變)
08:00-19:00(30)
烏溪沙開:
^08:10,
09:15-20:15(30)
有標示(*,^)班次星期六日及公眾假期停開
相應變動
73:服務大埔工業村時間改為:星期一至六(往工業村)05:45-08:45, 以及星期一至五工業村開17:15-18:45(30)
73B:取消(撤回建議)
274P:不再進一步提升服務
|
|
錯字連篇
|
|
|
73B本身都係非繁抽車做
咪由得佢維持現狀,反而諗吓
274喺73B以外嘅時間車從何來。 |
|
|
|
|
星期一至星期五早上9時至下午3時期間繞經那打素醫院
當初開辦73B時
啲區議員對現有開車時間朝9晚4已經好唔滿意
因為去睇醫生係一早去睇
唔會咁準時下午4點或之前就睇完醫生
而你仲更加3點開經那打素尾車
所以呢個建議一定BAN硬
|
|
以上回應,是否可行?是否合適?
|
|
|
這個建議都不錯,方便馬鞍山居民直達大埔同北區而不用轉車,西貢居民亦間接受惠。 |
|
西貢區居民
|
|
|
|
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
|